Ambalaj ve Paketleme

Ambalaj ve Paketleme

Ambalaj; ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak, taşıma, depolama, dağıtım, tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştıran, metal, kağıt, karton, cam, plastik vb. malzemelerden yapılmış dış örtülerdir. Kısaca ambalaj; içerisinde ürün bulunan koruyucudur. Ürünü, çarpma, ıslanma, zedelenme gibi fiziksel etkilerden korur. Bunun içindir ki eşyalara firmamız tarafından uygun bir şekilde ambalaj ve paketleme yapılmaktadır.

Her eşya kamyona yüklenmeden önce mutlaka paketlenir. Paketleme malzemesi olarak her zaman en çağdaş en iyi sonuç veren malzemeleri seçeriz. Her paketlemede koli bantlarla paket mutlaka güçlendirilir. Paketlenmesi yapılacak eşyanın cinsine ve hacmine göre uygun ebatlarda kalın karton koliler, balon naylon streç, battaniye ve mobilyalarınıza iz bırakmayan bant kullanılmaktadır.

Kristal ve cam eşyalar için koruyucusu yüksek karton variller veya kalın koli, yatak ve şilteler için özel olarak hazırlanmış yatak balonlu naylon, elbiseler için yatay ve askılı yüksek boy koliler, mobilya ve beyaz eşyalar için patpat naylon streç, gibi  malzemeler kullanmaktayız. Özel deneyimli elamanlar tarafından parçalanması yapılan mobilyalar öncelikle özel yapılan köpük kartonlar ile tüm köşeleri sarılır ve streç kullanılarak sabitlenir. Kâğıtlı havalı naylonlarla sarılarak plaka kartonlarla muhafaza edilir. Deneyimli personeli  tarafından yapılan beyaz eşyalar sabitleme vidaları takıldıktan sonra kağıtlı havalı naylonlar ile paketlenerek plaka kartonlar ile muhafaza edilir.

Elektronik eşyalar, cam türü eşyalar, antika eşyalar, lambalar, kıyafetler, beyaz eşyalar mobilyalar en uygun ambalaj ve paketleme ile firmamız tarafından taşınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara Teklif Al